Anténní stožáry

Specializujeme se na výrobu bezúdržbových anténních stožárů příhradové konstrukce. Připravili jsme varianty pro široké spektrum využití. Hlavní součástí stožáru voleného radioamatéry je pohyblivý vozík pro umístění antény s rotátorem. Ten je vyvezen k vrcholu antény elektrickým navijákem nebo volitelně ručním pohonem. Internetoví provideři často volí variantu bez vozíku, pouze se žebříkem a pochůzí plošinou.

Výška stožáru je volitelá s ohledem na velikost jednoho 3 metrového dílu. Nejběžnější velikosti jsou 15 m, 18 m a 21 m. Každý stožár je dimenzován na větrné pásmo, plochu anténního systému a nadmořskou výšku.

Všechny komponenty jsme schopni přivést a sestavit v jediný den.

Výrobní proces

Komponenty

Komponenty: Anténní sloup

01Stožár

Stožár je ocelové, trubkové, příhradové konstrukce, svařovaný. Jednotlivé díly stožáru o délce 3 m jsou spojeny pevnostními šrouby a ocelová konstrukce stožáru je žárově zinkovaná. Rozteč rohových trubek se pohybuje mezi 500 až 1300 mm.

02Vozík

Vozík se po kostře stožáru pohybuje po 6 rolničkách, které zajišťují plynulý a hladký pohyb. Před zhotovením si vždy vyžádáme Váš rotátor, abychom zajistili, že vše ve výsledku bude přesně sedět. Rotující otočnou trubku drží na místě dvě ložiska, která přispívají ke stabilitě a redukují namáhání samotného rotátoru.

Komponenty: Vozík
Komponenty: Aretační a kladkový systém

03Aretační a kladkový systém

Vozík je na začátku a na konci stožáru chráněn koncovými vypínači, které zaručí zastavení navijáku. V horní poloze je vozík aretován západkou s nosností až 1 tuny.

04Naviják

Naviják spolu s elektroinstalací je konstruován přímo u nás v dílně a je na něj vystaven certifikát ověřený autorizovanou osobou. Samozřejmě vše je voděvzdorné a odolné venkovnímu prostředí. Vše v nejvyšší kvalitě a prakticky bezúdržbovém provedení.

Komponenty: Naviják

Na všechny produkty poskytujeme 2 roční záruční lhůtu a servis v ročním intervalu. Ke každému stožáru dodáváme potvrzení o shodě a projektovou dokumentaci s podrobným nákresem a statickým výpočtem pro všechny prvky stožáru.

Větrná pásma

01Česká republika

Mapa větrných pásem: Česká republika

02Slovenská republika

Mapa větrných pásem: Slovenská republika